آب‌بندی دائم بتن در تمام طول عمر

استخر شنا و یا مخازن آب:

استخرهای معلق و درون زمینی در معرض نشت آب و مخرب‌های مواد شیمیایی هستند که می‌تواند به میلگرد بتن نیز آسیب برساند. Greenseal Crystallization با عملکرد قوی و بایداری آب‌بندی بتن از وقوع نشتی پیشگیری کرده و مقاومت سازه را  در مقابل مخرب‌های شیمیائی و فیزیکی حفظ می‌کند. از آنجا که محصولات جدید گرین سیل نسبت به رطوبت واکنش می‌دهند، بنابراین می‌توانید با استفاده از آن در سازه‌های بتنی موفقیت پروژه را تضمین کنید.

درزگیر Greenseal -300 ظدرز سرد بتن

پوشش آب‌بند غشائی Greenseal-200   در دو لایه               

آب‌بندی دائم بتن در تمام طول عمر75/0 kg/m2  به ازای هرلایه

ویژگی‌های مخزن معمولی

تاثیرات مهم عملکرد Greenseal در عایق رطوبتی مخازن آب، فاضلاب و  حوضچه‌های صنعتی

می‌توان با استفاده از گرین سیل – 200 و گرین سیل – 300 مخازن را در مراحل ساخت و یا بهره‌برداری عایق‌بندی (آب‌بند) کرد. محصولات گرین سیل از بتن در برابر عوارض فاضلاب‌های صنعتی محافظت می‌کنند. مواد گرین سیل غیر سمی‌ هستند و دارای کیفیت و ایمنی خاصی در آب‌بندی پایدار مخازن آب می‌باشند.

مواد کریستال شونده گرین سیل جذب سطح و سپس عمقی بتن شده و از مقاومت نسبتا بالایی برخوردار است. پس از اجرای غشائی (آب‌بندی)، لازم نیست پوشش Protection همانند  سطح محافظتی سیستم آب‌بندهای ورقه‌ای (مبران، ایزوگام) بکار ببرید. با توجه به اینکه محصولات گرین سیل با آب سازگاری دارند، لازم نیست زیرلایه‌ها همانند سیستم‌های امولوسیون‌های قیری  یا رزینی پیش از مصرف کاملا خشک شوند. می‌توان محصولات کریستال شونده گرین سیل را در سطوح متراکم و مرطوب، حتی با فشار آب قوی به کار گرفت.

به منظور آب‌بندی سطوح بتنی تحت تردد مستقیم ترافیکی به دو روش:

1-  در هنگام بتن‌ریزیkg/m2  75/0 Greenseal-200

2- یا پس از بتن ریزیGreenseal Multiseal-2000را روی بتن اجرا کرد

آب‌بندی دائم بتن در تمام طول عمرپارکینگ طبقاتی که در اتصالات ساختمانی آن روکش به کار رفته است

پارکینگ طبقاتی:

با آب‌بندی دال‌های بتنی به‌وسیله‌ی محصولات گرین سیل2000 یا 200 می‌توان از آسیب‌دیدگی کف در اثر چربی، املاح شیمیایی مخرب و انجماد/ذوب شدگی، جلوگیری کرد. سطوح پارکینگ‌های طبقاتی که مواد گرین سیل در آن‌ها به کار رفته در مقابل نفوذ بنزین، نشت روغن، املاح و رطوبت مقاوم هستند و طول عمر بیشتری خواهند داشت.

روش‌های استفاده از مواد گرین سیل

آب‌بندی دائم بتن در تمام طول عمرسطوحی که قرار است با استفاده از محصولات گرین سیل عایق‌بندی شوند باید بدون هرگونه چربی، گریس، رنگ، گرد و غبار و مواد باشند. سطوح افقی باید بدون عوامل عمل‌آورنده یا پودر سخت‌کننده‌ (ضد سایش) مورد استفاده در مواد گرین سیل باشند. ترک‌های با پهنای بیش از 1 میلی‌متر را پرکنید. با توجه به اینکه باید قبل از بکارگیری مواد گرین سیل مویرگ‌های بتن (سطح زیرین) مرطوب باشند، سطح بتن را آب‌پاشی کنید. بتنی که می‌خواهیم آن را آب‌بندی کنیم باید حداقل 3 روز از ساخت آن گذشته باشد و تنها باید سطح آن را مرطوب کنیم. در ابتدای کار و روی بتن درجا پودر خشک گرین سیل – 200 را بپاشید.  بمنظور اعمال دوغابی گرین سیل که بتوان آن را به روش برس یا اسپری اعمال کرد، دو پیمانه و نصفی گرین سیل – 200 را با یک پیمانه آب مخلوط کنید. این مخلوط باید طی نیم ساعت مصرف شود زیرا پس از آن خشک می‌شود. جهت حفظ کارایی مخلوط به مقدار لازم آب به آن اضافه کنید. در صورتی که دوغاب مرحله اولی هنوز چسبناک باشد، سطح مورد نظر را در دو مرحله دوغاب کنید. سطوحی که مواد گرین سیل در آن‌ها به کار رفته است پس از 24 ساعت کاملا (آب‌بندی) می‌شوند. دیواری که نفوذگر کریستال شونده در آن به کار رفته را باید آب‌پاشی و کیورینگ کرد. با استفاده از محصولات گرین سیل می‌توان از شرایط سخت و پیچیده و نشتی شدید جلوگیری کرد. جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید با واحد دفتر فنی شرکت فناوران سدآب نماینده انحصاری گرین سیل در ایران تماس حاصل فرمائید.

میزان مصرف

دوغاب گرین سیل – 200 1/60 bs – 2/5 bs/sq yd یا 3 kg – 1 kg/m2
ملات گرین سیل – 300 جهت پوشش درزها -6 bs/lm yard 4/5 bs یا2 kg – 3 kg/lin meter
دوغاب گرین سیل – 400 پاکت 25 کیلویی به 1/13 لیتر آب یا 48/0 فوت مکعب مواد برجسته نیاز دارد.
ملات پوششی گرین سیل – 600 به مقدار  10 متر 11/2 لیتر یا sn ft/litre 100
گرین سیل – 200  مقدارkg/m2 1- bkg یا bs/sq yd 50/2 ± bs 125 روی دال‌های بتنی پاشیده شده است.

با توجه به این حقیقت که مواد گرین سیلی که به ‌تازگی در سطوح بکار رفته مرطوب هستند، بنابراین نباید در معرض دمای انجماد قرار گیرند. همچنین باید از انجماد سریع مواد گرین سیل در شرایط وزش باد شدید و هوای گرم جلوگیری کرد. آب‌پاشی  و کیورینگ مواد گرین سیل تا 2 روز پس از به کارگیری توصیه می‌شود. از آنجا که محصولات گرین سیل حاوی مواد شیمیایی هستند و می‌توانند باعث سوزش شوند، بنابراین توصیه می‌‌شود که از تماس طولانی پوست با آن خودداری کنید. به منظور پیشگیری از اینگونه خطرات، پیشنهادمان این است که در هنگام کار بار محصولاتمان از دستکش لاستیکی استفاده کنید.

ترمیم و آب‌بندی سازه‌هایی که دارای نشتی و جریان آب هستند:

به کمک مواد گرین سیل می‌توان نشتی هر نوع سازه بتنی یا (بلوکی طبق شرایط خاص) در معرض فشار آب قوی را ترمیم کرد. همچنین با استفاده از مواد گرین سیل می‌توانید ترک‌ها، شکاف‌ها، نواقص و نشتی‌های اتصالات سازه یتنی را ترمیم کنید. علاوه بر این می‌توان با استفاده از مواد گرین سیل ترک‌ها و درزهای سرد دارای نشت آب را به طور دائم آب‌بند نمود. ابتدا باید همه‌ی کاستی‌های بتن را به طور کامل ترمیم کرده و به منظور کنترل جریان آب دارای جهش باید از نصب پکر(لوله تزریق) و پمپ مواد متبلور شونهد پایه سیمانی استفاده کرد. نواحی درز سرد، هر نوع ترک‌های نیمه عمیق و عمیق را می‌توان با استفاده از دوغاب Injection Grout درزگیری و آب‌بندکرد. درز با استفاده از ملات سیمان و شن و ماسه (با نسبت 1 پیمانه سیمان/3 پیمانه شن وماسه) پر می‌شود و با استفاده از گرین سیل – 200  باید سازه را درزگیری کرد. می‌توان درز‌های کوچک را با استفاده از گرین سیل – 400 ترمیم کرد. با آماده شدن ملات باید لوله را خارج کرد و حفره را با مخلوط ملات گرین سیل – 200 و گرین سیل – 800 پر کرد و درنتیجه، آب و رطوبت موجودکنترل خواهد شد. به منظور محکم کاری می‌توان روی حفره را با ملات سیمان و شن و ماسه (با نسبت 1 پیمانه سیمان/3 پیمانه ششن و ماسه) پر کرد. بدون در نظر گرفتن حجم درز می‌توان آن را با استفاده از مواد گرین سیل پر کرد. جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید با نماینده منطقه‌ای خود و یا واحد فنی دفتر مرکزی شرکت فناوران سد آب تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *