پالایشگاه نفت بندر عباس

پروژه پالایشگاه بندرعباس

سیستم‌ها و بناهایی که به یک شهر یا کشور خدمت‌ رسانی می‌کنند، مانند راه‌ها، مدارس، جاده‌ها، پل‌ها،شبکه آب و فاضلاب و غیره زیرساخت نامیده می شود. این واژه در زمینه‌های متفاوت معانی گوناگونی می‌دهند و ممکن است اشاره به زیرساخت نرم یا سخت باشد. سازه‌های گوناگون که جنبه تامین مایحتاج و خدمات عمومی را تامین می نمایند معمولا زیرساخت عمومی نامیده می‌شوند.

پالایشگاه بندر عباس

تاسیسات پالایشگاهی و پتروشیمی بسیار حائز اهمیت و حیاتی هستند. مناطق جغرافیائی و اقلیمی که این زیرساخت ها در آن ایجاد شده اند عموما دارای مواد مخرب شیمیائی سولفادها و کلریدها در زمین و حتی در رطوبت هوا موجود بوده و در همجواری با مبحث هوازدگی  صدمات بسیاری را به زیرساخت ها تحمیل مینمایند. جدا از این مخربهای محیطی و اقلیمی روش و مواد مورد استفاده صنعت حفاری و پالایشگاهی نفت و گاز مانند گل حفاری و مواد شیمیایی موجود در آن و نیز مواد اسیدی و قلیائی مانند سود کاستیک دارای قدرت تخریب بالایی بر بتن و متال های بکار رفته در ابنیه و تاسیسات می باشند. آسیب های فوق الذکر سالانه به دو شکل  خارج شدن از سرویس دهی و بهره برداری و همچنین هزینه های مالی تعمیر و نگهداری بودجه های بسیاری را صرف رفع نواقص می نمایند. با بکار گیری و بهره مندی از فناوری های نوین در ایجاد مقاومت های تخصصی در مقابل آسیب ها ذکر شده،سرمایه گذاری ایمن و بهره برداری با کیفیت را میتوان به ارمغان آورد.

 

شایان ذکر است با این تغییر نگرش و کاربردی کردن آن در قالب آئیننامه های و قوانین مشابه BS –England ZTV-Germani در مراحل ساخت و یا بهره برداری میتوان با حذف عمده هزینه های تعمیر و نگهداری و جهت دهی این منابع مالی به سوی ایجاد زیر ساخت ها راه خود را به سوی رشد و توسعه هموار نمود. در گزارش پروژه پالایشگاهی بندرعباس به نمونه ای از آسیب های وارد شده و روش های تخصصی بر اساس ایجاد مقاومت با توجه به پنج اصل مهم می پردازیم . ابتدا مشخصات فنی و سپس نوع و شرایط کاربری ارزیابی میگردد، پس از بررسی های لازم در مراحل ذکر شده نوبت به انتخاب متریال و یا موادی میرسد که دارای خواص مورد نیاز دو مشخصه فوق بوده باشند. نمایندگی انحصاری یکی از کمپانی های بنام جهان در ارائه راهکارهای تخصصی آببندی و پوشش های تخصصی بنام GREEN SEAL مالزی به دفتر فنی شرکت فناوران سد آب این امکان را میدهد که با نگرش فنی و مهندسی آن بهترین راه حل و دیتایل را به شما ارائه نماید. تیم اجرائی مجرب و امکانات مدیریت و کنترل پروژه از دیگر خدمات تخصصی ما در پروژه شما خواهد بود.

پالایشگاه بندر عباس