پروژه مجتمع مسکونی میلان یک واقع در بابلسر

کارفرما : مهندس آرش ناصریان
کارشناسی: نشت آب، آسیب و خسارت از بام و نما

پروژه مسکونی میلان بابلسر اولین پروژه انرژی محور، طراحی شده بر اساس استاندارد بین الملل LEED، اجرای سازه ICF با عایق بندی یک پارچه درسال 1397 به بهره برداری رسید. نشت آب و رطوبت از سطوح نمای بیرونی، قاب پنجره، کنسول های نما، تاسیسات مکانیک بام، پایه چراخ و خطوط الکتریکال نور پردازی، درزهای فارسی بر سنگ نما، فلاورباکس و دیواره های جانبی سبب اشکال در بهره برداری و خسارات مالی گردیده بود.

⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒

کارفرمای محترم پروژه با بهره گیری از فناوری های نوین آب بندی اقدامات خود را در اجرای پوشش عایق بانجام رسانده بود لیکن عدم توجه به مشخصات فنی، نوع کاربری و همچنین مقاومت و پایداری و از طرفی روش اجرا در کلیه سطوح و تاسیسات منجر به بلا اثر شدن عملکرد پوشش های آب بند گردیده و با صرف هزینه های بسیار نتیجه قابل اعتماد و مطلوبی را حاصل نکرده بود.


<< بخش دوم _ ترمیم >>

کارفرمای محترم با چند شرکت شیمی ساختمان مذاکره و با مواد آب بند پیشنهادی آنان اقدام به رفع نقص نموده بود. به دنبال عدم حصول نتیجه از عملکرد ترمیم  و به پیشنهاد جناب مهندس پریش عضو علمی دانشگاه و نظام مهندسی استان مازندران به کارفرمای محترم، از شرکت فناوران سدآب تقاضای کارشناسی و ارائه راهکار های لازم را بعمل آوردند. پس از اعزام کارشناسان و بررسی های لازم در خصوص آسیب های فنی ایجاد شده  و همچنین شرح روش ترمیم با اخذ موافقت  کارفرما، طبق مراحل ذیل اقدام به انجام عملیات آب بندی حدود 3000 متر سطوح عمودی دیوارها و بام نموده است:

  1. رسوب زدائی و تمیزکاری
  2. ترمیم کلیه درزهای سنگ نما و اتصالات با مواد پر کننده GS SBR 701 با مقاومت ANTI UV
  3. اجرای پوشش آب بند تخصصی Water repelent GS-MWR 40 بر کلیه سطوح سنگ نما
  4. اسکراب مواد موجود برسطوح سیمانی بام وسطوح بارانگیر افقی جان پناه، آماده سازی و اجرای پوشش آب بند GS POLYDEK
  5. تخلیه خاک فلاورباکس ها، آماده سازی، رفع نواقص تاسیسات آبیاری قطره ای و مکانیک ، سپس اجرای آب بندی تخصصی فلاورباکس GS 5000
  6. تخریب کلیه اتصالات مکانیک تخلیه آب های باران و هواسازها با بتن پیرامون، تاسیسات روشنائی و پایه چراغ ها، پس از رفع نواقص طراحی و روش نصب تاسیسات ذکر شده اقدام به پوشش و درزگیری با SEALANT JOINT- PU

عملیات آب بندی و رفع نواقص مکانیکال و الکتریکال پروژه مذکور در تیرماه شروع و در شهریور97 با تست چند دوره بارندگی چند روزه و با رضایت کامل کارفرمای محترم تحویل قطعی گردید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *