عایق بندی سقف و همچنین آب بندی سقف یکی از امور مهم و تاثیر گذار در امور ساختمانی و امنیتی آن به شمار می آید. اهمیت این مسئله زمانی پدید می آید که شما بدانید عایق بندی سقف برای جلوگیری از هدر رفت انرژی گرمایشی و سرمایشی در فصل های زمستان و تابستان لازم است. از آنجا که هوای گرم تمایل زیادی به بالا رفتن دارد، عایق مناسبی در فصل تابستان و هوای گرم به شمار می آید که از هدر رفت گرما و حرارت جلوگیری کند.

همه چیز درباره عایق بندی سقف و آب بندی سقف


همچنین در فصل تابستان و پدیدار شدن نیاز به هوای متعادل و خنک برای انسان، نیاز به وجود یک عایق سقف مناسب از ضروریات می باشد، چرا که در غیر این صورت ، با وجود انرژی تولید شده گرمایشی و یا سرمایشی بیشتر ، گرما و سرمای تولید شده به هدر خواهند رفت و انرژی چند برابری برای بر طرف کردن نیاز انسان نیز صرف خواهد شد. علاوه بر کارکرد جلوگیری از هدر رفت انرژی ، عایق بندی سقف در شهر های شلوغ و پر رفت و امد از اهمیت زیادی برخوردارند، چرا که این عایق بندی از ایجاد سر و صدای زیاد جلوگیری کرده و یک محیط ارام و بدور از هیاهو را برای افراد ارمغان می اورد.

آب بندی سقف

عایق بندی و آب بندی روف گاردن

روف گاردن یکی از نقاطی است که به دلیل کاشت گل و گیاه در آن ها و نیاز گیاهان به آب، نیاز به آب بندی دارد که می توان از این مرحله به عنوان یک فرایند مهم و جلوگیری کننده از نفوذ و نشت آب یاد کرد. یکی از بهترین راهکار ها برای اجرای آب بندی روف گاردن ها، قبل از احداث آن ها می باشد که باید  از متود ها و متریال های با کیفیت برای انجام بهتر و گرفتن نتیجه ی مطلوب استفاده کرد.

در صورتی که این فرایند یعنی آب بندی روف گاردن ، به صورت درست و صحیحی انجام شود در آینده نه تنها از احداث این سازه لذت خواهید برد، بلکه از ایجاد مشکلات ناشی از عدم توجه به برخی از نکات متضرر نخواهیم شد. در صورت بی توجهی به مرحله ی آب بندی روف گاردن قبل از احداث آن، در آینده ای نه چندان دور نم و رطوبت به داخل ساختمان ها ازطریق سقف نفوذ پیدا کرده و سازه را با مشکلات جدی رو به رو می کند. اما راه حل چیست؟

برای مقابله کردن با این مشکل می توان انجام پروسه آب بندی روف گاردن را به بعد از احداث آن موکول کرد و از به وجود آمدن مشکلات بیشتر جلوگیری به عمل آورد. بدین منظور و جهت دسترسی به سطح روف گاردن، باید تمامی محتویات داخل ان را تخلیه کردن و آب بندی این مرحله را نیز انجام داد.

بیشتر بخوانید: کریستالیزاسیون چیست؟

آب بندی سقف

شرکت سد آب اولین ارائه دهنده محصولات تخصصی آب بندی در کشور می باشد. پروژه های عظیم کشور زیر نظر این مجموعه راه اندازی شده اند که می توانید در قسمت پروژه ها آنها را مطالعه نمایید.

با ما تماس بگیرید:

021-22908525

021-22271941

021-22271914

عایق بندی سقف چه ویژگی های کارآمدی باید داشته باشد؟

در این مرحله قصد داریم ویژگی های عایق بندی های سقف را برای شما توضیح دهیم تا متوجه اهمیت انجام آن در ساختمان سازی شوید:

مواد تشکیل دهنده باکیفیت

مواد تشکیل دهنده ی آب بندی سقف باید درجه یک و عاری از مواد بی کیفیت باشند. ترجیحا مواد نانویی و خالص می توانند گزینه ی مناسبی برای این کار به شمار آیند و به کار بردن این مواد در عایق بندی سقف ساختمان ها از مشکلات بعدی جلوگیری خواهد کرد. به طور مثال جذب نم و رطوبت در فصول مختلف از جمله مشکلات استفاده از مواد نامرغوب به شمار می اید.

ضد حریق بودن عایق

یکی دیگر از ویژگی هایی که عایق بندی سقف باید داشته باشند، ضد حریق بودن آن می باشد. این موضوع به این معنیست که در صورت بروز حوادثی همچون آتش سوزی ، اتش از نقطه ای به نقطه ی دیگر منشعل نخواهد شد و خسارات بیشتری به ساختمان ها وارد نخواهد کرد.

ماندگاری بالای عایق سقف

طول عمر بالا و ماندگاری هر چه بیشترعایق سقف از جمله مسائلیست که باید به آن توجه شود. عایق های با ماندگاری بالا، ضد ترک و ضد خش هستند که در صورتی که در معرض رفت و آمد زیاد هم قرار بگیرند مشکلی برایشان پیش نخواهد آمد.

آب بندی سقف

سبک بودن وزن عایق

از ویژگی های مثبت یک عایق خوب و کارآمد، وزن سبک آن می باشد. این عایق ها هیچ صدمه ای به سازه ها نمی زنند و باعث نشست آن نمی شوند.

مقاومت در برابر سرما

مسلما در فصول سرد و زمستانی از سال نیاز به یک عایقی احساس می شود که در صورت اختلاف دمای درون و بیرون خانه، از کارکرد آن کم نشود و بتواند به عنوان یک عایق سقف خوب عمل کند یا به عبارتی بتواند نگهدار خوبی برای حفظ دمای گرم منزل در برابر هوای سرد بیرون باشد و هوای سرد بیرون از خانه را به درون خانه راه ندهد.

آب بندی سقف

محافظت در برابر رطوبت

یکی از کارکرد های مهم عایق های سقف محافظت سازه در برابر رطوبت و هوای بارانی می باشند که رطوبت را در خود راه نمی دهند. هر چه عایق به کار رفته در ساختمان ها، میزان بیشتری از این ویژگی را داشته باشد، آن عایق به عنوان یک عایق سقف خوب مورد استفاده است.

قابلیت تحمل بالا در مقابل بالاترین و پایین ترین دما

ظرفیت بالا در برابر گرما و سرمای شدید در فصول مختلف از جمله زمستان و تابستان از خصلت ها و ویژگی های بازر یک عایق بندی سقف می باشد. این موضوع به این معناست که عایق ها در برابر سرمای شدید نباید ترک خورده و کارآیی خود را از دست بدهند علاوه بر این گرما نباید باعث نرم شدن آن ها در تابستان شود.

آب بندی سقف

[irp posts=”24914″ name=”آب بندی کف و عایق کف”]

نتیجه گیری
عایق بندی ساختمان و آب بندی سقف ، هر یک بسته به نوع متریال و مواد به کار رفته در آن ها کیفیت بندی شده و میزان محافظت در برابر رطوبت ، گرما و سرما ، میزان وزن، ماندگاری و طول عمر بالا، ضد حریق بودن آن ها در قیمت براورد شده ان ها بی تاثیر نخواهد بود.