عایق رطوبتی نانو


به هر نوع پوشش یا متریالی که محلی مرطوب یا مملو از آب را آب‌بندی کند، عایق رطوبتی می‌گویند. در این میان، عایق رطوبتی نانو بهترین عملکرد را در پوشش و جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت ، خصوصا بر سطوح عمودی داشته است.(سطوحی که ایستایی آب نداشته باشند). مانند نماهای سنگ، کچ، سیمان، آجر و هر نوع مصالح دیگر و دیوار های باران گیر.

دلیل اینکه بهترین راه حلآب‌بندی دیوارهای عمودی، عایق‌های رطوبتی نانو هستند، این است که به راحتی استفاده می‌شوند و با مقاومت بالای خود، از طول عمر بالایی هم برخوردار هستند. همانطور که از نام این محصول مشخص است، فناوری ساخت و تولید عایق نانوشیلد، تکنولوژی نانو یعنی به‌روزترین تکنولوژی در حال حاضر است.GREENSEAL– MWR40

مزایای عایق MWR-40

استفاده از فناوری نانو، یک روش هوشمندانه در برابر آب و هوای کشور ایران است که باعث می‌شود عایق‌ها به راحتی و در کم‌ترین زمان ممکن تولید شده و بدون نیاز به تکنسین‌های تخصصی، استفاده شوند. برای اجرای این عایق‌های رطوبتی، تنها لازم است با ابزارهایی مانند غلتک، قلم مو، Iهر نوع دستگاه پاشش و بسیاری لوازم دیگر، سطح مورد نظرتان را آغشته به ماده عایق کنید.

عایق رطوبتی نانو در دو نوع تک‌جزئی و دوجزئی تولید و ارائه می‌شود. در واقع تولید عایق نانو را می‌توان تحولی عظیم در صنعت ایزولاسیون رطوبتی دانست. با ترکیب مواد در مقیاس نانومتر و ایجاد پیوندهای دوار پلمیری هواگذر، طول عمر سطح عایق‌بندی شده افزایش پیدا می‌کند. این فناوری میتواند تاثیر عوامل مخرب فیزیکی مانند یخ زدگی و عوامل شیمیائی مخرب مانند سولفات ها و کلریدها را به حداقل رسانده و سبب افزایش طول عمر سازه و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری دوره ای گردد .

اساساً عایق های نانو رزینی که بر پایه اکریلیکی تولید و ارائه میگردند در مقابل اشعه ماوراء بنفش و UV خورشید مقاومت پایداری نخواهند داشت.GREENSEAL-MWR40 سیلیکوناتی است که سطحی بی رنگ و دافع آب به مصالح ساختمانی معدنی می بخشد . همچنین تنفس لایه ی زیرین را مختل نمی کند و 10 الی 20 سال پس از اجرا عمر مفید دارد.

آب‌بندی را در بالاترین سطح انجام می‌دهد و اگر بخواهیم یک جمع‌بندی کامل از دلایلی که باید از عایق نانو استفاده کرد را ارائه کنیم، فهرست زیر را ارائه می نماید :

 • هیچ تغییری در ظاهر زیر لایه ایجاد نمی کند و سطح مورد نظر ظاهر براق پیدا نمی کند عدم سایش و فرسایش در سطوحی که این محصول اجرا شده

 • از آنجایی که این محصول کاملاً چسبندگی دارد و شره نمی‌کند، هم در سطوح افقی و هم در سطوح عمودی قابل استفاده است.

 • عمر طولانی تا 20 سال، کیفیت بالا و هزینه کم نیز از ویژگی‌های مهم عایق‌های رطوبتی نانوپلمیر هستند.

 • دارای خاصیت ضد آب، آنتی‌باکتریال، غیر سمی و غیر قابل اشتعال.

 • عدم ایجاد افزایش وزن در سطحی مانند پشت بام ساختمان‌ها.

 • قابل استفاده روی سطوح مواج و مورب.

 • مقاومت بالای عایق رطوبتی نانو در برابر دمای پایین تا ۸۰ درجه و در برابر دمای بالا تا ۳۵۰ درجه به همراه انعطاف‌پذیری بالا و خاصیت ارتجاعی.

 • پوسته‌پوسته نشده و ترک نمی‌خورد که این هم یکی از ویژگی‌های تأثیرگذار است.

 • کاملاً بهداشتی و دوست‌دار محیط زیست است و آسیبی به انسان وارد نمی‌کند.

 • قابلیت ترمیم جزئی و فوری دارد و باعث انعکاس نور خورشید و گرما می‌شود.

معایب عایق رطوبتی نانو

قبل از آن که پیش برویم و به طور حرفه ای تر و دقیق تر با عایق رطوبت نانو آشنا شویم، باید در ابتدا با یک سری از نقطه ضعف‌های نسبتا ساده و قابل رفع این عایق‌ها نیز آشنا شویم:

 • هزینه بالا: عایق رطوبت نانو یک فناوری نسبتا گران بوده و ممکن است برای برخی افراد هزینه بالایی داشته باشد. از آن جایی که این فناوری هنوز جدید است و به اندازه دیگر انواع روش‌های آب بندی به تولید انبوده نرسیده است، بنابراین هزینه مواد و نصب آن بیشتر از اکثر روش‌های دیگر آب بندی است.
 • دوام: عایق رطوبتی نانو به اندازه روش‌های عایق رطوبتی سنتی بادوام نیست. نانوتکنولوژی استفاده شده در این فناوری آنقدر قوی نیست و می‌تواند توسط دماهای شدید، نور UV و سایر عوامل محیطی آسیب ببیند.
 • فقدان دانش: همانطور که در بالاتر نیز اشاره کردیم، فناوری عایق رطوبتی نانو هنوز نسبتاً جدید بوده و به اندازه روش‌های عایق رطوبتی سنتی شناخته شده نیستند و کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. این بدان معناست که افراد حرفه ای و با دانش و تجربه کافی برای نصب صحیح این فناوری بسیار کن هستند. این می‌تواند منجر به عدم کنترل کیفیت و مشکلات احتمالی در کار ضد آب شود.

البته برای رفع این مشکل، پیشنهاد می‌کنیم حتما از افراد متخصص و خبره در زمینه نصب عایق رطوبتی نانو خود استفاده کنید.

آب بندی سقف

موارد استفاده عایق رطوبتی

چنانچه قصد اجرای پروژه‌های بزرگ و کوچک مانند پتروشیمی، ساخت و ساز مجتمع‌های مسکونی و صنعتی، سینمایی، روف‌گاردن و منازل را دارید، با اطمینان می‌توانید از این فناوری برجسته استفاده کنید.

گفتنی است عایق‌های رطوبتی نانوشیلد برای سطوح متعددی مانند استخر، سونا و جکوزی، حوضچه پرورش ماهی و آب‌نما، غارهای مصنوعی، دیوارهای برشی، کف آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام، سطوح و کانال‌های فلزی، پشت بام، سازه‌های کنار دریا و دیگر سازه‌های مجاور رطوبت بالا استفاده می‌شوند.

از دیگر کاربردهای عایق رطوبتی نانو می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • عایق رطوبتی سقف سوله، سقف شیروانی و چوب

 • عایق‌بندی پل‌های ماشین‌رو و پایه‌های پل

 • عایق‌بندی ستون‌های برق برای انتقال برق و مقاومت در برابر پوسیدگی در محیط اسیدی یا بازی

 • عایق‌سازی مخازن ذخیره لوله‌های خطوط انتقال نفت و گاز

 • عایق‌کاری مخازن ذخیر آب آشامیدنی و عدم نفوذ باکتری‌ها و جلبک‌زدن آب

 • درزگیری و آب‌بندی موزائیک و سرامیک‌ها بدون نیاز به تخریب و در نتیجه کاهش هزینه‌ها

 • عدم امکان ایجاد رسوب و آلاینده های مضر در سطح

 • امکان تزریق به درون ساختمان به منظور ایجاد یک عایق رطوبتی در عمق سازه

 • دارای رنگ بندی با روش ترکیب با سیلیکات سدیم به عنوان رنگ پایه در رنگ ها

مشخصات فیزیکی و شیمیایی عایق نانو

  • در حالت فیزیکی مایع ویسکوز

  • به رنگ سفید و قابل تهیه در تمامی رنگ‌ها با اضافه کردن پیگمنت

  • دارای وزن مخصوص ۳۵/۱ گرم بر سانتی‌متر مکعب

  • پی اچ حدود ۸

  • انعطاف‌پذیری خوب

عایق رطوبتی نانو

انواع عایق‌های نانو

عایق‌های رطوبتی در دو نوع سطحی و حجمی تولید می‌شوند. گفتنی است هر دو نوع این عایق‌ها در کاربردهای گفته شده وجود دارند و می‌توانند به هر ترکیبی اضافه و سپس استفاده شوند.

تفاوت عایق رطوبتی نانو با سایر مصالح آب بندی

فرآیند تشکیل ایزوگام، نیازمند قیر و گونی است. طی این فرآیند، یک ماده جامد تحت حرارت بالا به مایع تبدیل می‌شود که خطرات بسیاری برای مسئول این تبدیل ماده و مکانی که ایزوگام در آن تشکیل می‌شود دارد. بر خلاف ایزوگام، عایق نانو از ابتدا آماده استفاده است و هیچ ‌نوع تبدیلی در آن صورت نمی‌گیرد.

عایق نانو، یک لایه ضخیم روی سطوح ایجاد نمی‌کند و جذب انواع مصالح ساختمانی و سایر زیر لایه ها که قابلیت جذب آن را دارند می شود. بنابراین پس از جذب‌شدن، عضوی از ساختار آن سطح می‌شود. عایق نانو نه ‌تنها در برابر رطوبت و گرما، بلکه در برابر هر ضربه‌ای هم سطح را مقاوم می‌سازد.

میزان جلوگیری از نفوذ رطوبت، در عایق نانو بیشتر از سایر انواع عایق رطوبتی است. مصالح غیر مرغوب در برابر آفتاب داغ و برجسته شده و از سطح جدا می‌شود که این مشکل در عایق MWR40 مشاهده.نخواهد شد.(گارانتی معتبر)

نحوه استفاده از عایق رطوبتی نانو

نصب و راه اندازی عایق‌های رطوبتی نانو می‌تواند به روش‌های مختلفی صورت گیرد. ولی به طور کلی، رایج ترین روش اجرای عایق رطوبتی نانو به صورت زیر است:

 1. خشک کردن سطح، در قدم اول، باید سطح مورد نظر خود را به طور کامل از هر گونه کثیفی را رطوبت عاری کنید تا بتوانید عایق را بر روی سطح اعمال کنید.
 2. عایق رطوبتی را با مقداری آب(میزان آب بر روی جعبه عایق ذکر شده است) ترکیب کرده و به طور کامل هم بزنید.
 3. حال، بعد از آماده شدن عایق، به کمک یک قلمو، سطح را به طور یکنواخت قلمو بکشید.
 4. صبر کنید تا سطح مورد نظر شما به طور کامل خشک شود(معمولا در حالت عادی حدود 8 ساعت طول می‌کشد.)
 5. دوباره عایق را بر روی سطح مورد نظر خود اعمال کنید و صبر کنید تا خشک شود.
 6. بسته به میزان اهمیت و رطوبت محیط شما، این امر را چندین بار تکرار کنید تا از عایق شدن کامل سطح خود مطمئن شوید.
 7. و تمام! اکنون می‌توان گفت که سطح شما آماده استفاده است.

قیمت عایق MWR-40

قیمت این محصولات با توجه به کیفیت بالا و سهولت در استفاده، بسیار اقتصادی و مقرون ‌به ‌صرفه است. استفاده از این عایق رطوبتی به منظور کاهش هزینه‌ها، امری هوشمندانه است. چرا که با توجه به اجرای آسان و عدم نیاز به حضور تکنسین ماهر و حرفه‌ای، در مدت زمانی کم اجرا می‌شود و نیاز به هزینه‌های گزاف راه‌اندازی ندارد.شرکت گرین سیل مالزی با کمک فناوری روز دنیا، نسل جدید عایق نانو را عرضه کرده که با محیط زیست کاملاً سازگار هستند.

آگاهی حق مسلم مخاطب بوده ، لذا نمونه کارهای انجام شده در رزومه شرکت فناوران سدآب که می‌توانید در سایت مورد بررسی و استعلام قرار دهید، عبارتند از:

ساختمان مرکزی بانک گردشگری سعادت آباد تهران

پروژه برج مسکونی میلان 1 بابلسر

پروژه ویلای ساحلی شهرک پزشکان ایزدشهر مازندرانمهندس اشرف پور

مجتمع مسکونی مهندس پسندیکلارآباد چالوس و سایر پروژه های خصوصی و دولتی

خرید عایق رطوبتی نانو

اگر هنوز، و بعد از تمام توضیحات داده شده در بخش‌های بالا، هنوز هم در مورد این عایق‌های رطوبتی شک دارید و نمی‌دانید که آیا واقعا استفاده از این نوع عایق‌های رطوبتی برای شما مناسب است یا نه، نگران نباشید! شما می‌توانید به راحتی با بخش تماس با ما در سدآب با ما همراه باشید و تمامی‌سوالات و شبهات خود را از کارشناسان ما بپرسید.

شرکت سدآب، به عنوان یکی از به روز ترین و مسئولیت پذیرترین فروشندگان عایق رطوبتی نانو در تهران، آمادگی مشاوره و فروش عایق رطوبتی نانو را داشته و می‌تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند.

سخن آخر

در دنیای امروز و با پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی، استفاده از روش‌های سنتی عایق‌بندی کنار رفته و عایق رطوبتی مایع جدید، به جای ایزوگام که یک روش قدیمی است، استفاده می‌شود. عایق رطوبتی نانوپلیمر با استفاده از ذرات نانو در ترکیب خود، از نفوذ کوچک‌ترین ذرات آب جلوگیری کرده و مانع از وارد شدن خسارات مالی می‌شود.

به این ترتیب، طول عمر مصالح افزایش یافته و با تنوع رنگی بالای عایق‌ها به همراه غلظت قابل توجه آن‌ها، در عین زیبایی در برابر آسیب‌های احتمالی حفظ می‌شوند.