اهمیت آب و رطوبت

آسیب شناسی عوامل مخرب آب و رطوبت بر ساختار عمران و سایر صنایع یکی از مهمترین موضوعات مورد مطالعات کشورهای پیشرفته می‌باشد. حفظ و پایداری عمر مفید سرمایه گذاری، همچنین امنیت در بهره‌برداری با کاهش هزینه‌های دوره‌ای تعمیر و نگهداری از نکات بسیار مهم مطالعات علمی هر نوع ساخت و ساز بوده و این امر در مورد زیر ساخت‌های هر جامعه اهمیت بیشتری دارد. از سوی دیگر و با کاهش نزولات آسمانی و کاهش منابع آبی در جهان، اهمیت حفظ منابع آب همواره در اولویت برنامه ریزی ها و طراحی‌های مبتنی بر اصول استانداردهای معتبر بین المللی قرار گرفته است, محوریت ساز و کار  طراحی‌های مهندسی پایدار در فضاهای خیس و مرطوب، عمدتا بر دو اصل استوار گردیده:

الف) اهمیت حفظ و مدیریت منابع آب       

ب) آسیب شناسی و ارائه راه‌کارهای عوامل مخرب آب و رطوبت بر زیر ساخت‌ها

رطوبت در سازه

اهمیت موارد فوق‌الذکر سبب گردید در نیم قرن گذشته علوم وابسته در حوزه مطالعات و تحقیقات کشورهای پیشرفته به اهمیت مخرب آب و رطوبت بر جوامع، نگاه ویژه‌ای داشته باشند و برای مشکلات موجود آئیننامه‌های تخصصی تهیه و تدوین گردد. آئیننامه های تدوین شده ابتدا به اهمیت و درجه بندی سازه ها و زیر ساخت ها پرداخته و بعد از درجه بندی نسبت به ارائه راهکارهای تخصصی مبادرت نموده اند.

از این رو بر اساس سه اصل مهم که عبارت هستند از 1- مشخصات فنی سازه 2- نوع کاربری 3- شرایط اقلیمی و محیطی اقدام به تهیه متریال‌های تخصصی نموده که شرایط پایداری و ماندگاری بلند مدت را در فضاهای خاص ایجاد نمایند. شرکت‌ها و مراکز دانش بنیان بسیاری در جهان پیشرفته به این مهم اقدام نموده و جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده اند.

فعالیت شرکت گرین سیل ( Greenseal )

آغاز فعالیت شرکت Greenseal به سال 1977 برمیگردد از آنجا که کشور مالزی در منطقه پر باران جنوب غرب آسیا ( در مجاورت خط استوا ) واقع شده میزان بارش  و مقدار رطوبت بسیار بالایی بر آن اقلیم حاکم است و نیز تداوم این شرایط قرن ها صنعت عمران این کشور را به چالش کشانده بود به همین سبب جامعه مهندسی را به تکاپو و تلاش جهت رفع معضلات و آسیب های حاصل از عدم وجود راهکارهای واترپروفینگ واداشت بطوریکه در سال 1981 شرکت Greenseal تحت لیسانس فناوری خارجی و با بهره‌گیری از تکنولوژی روز 3 کشور انگلستان، استرالیا و سوئیس توانسته بود به کامل ترین پکیج و تخصصی ترین تکنولوژی در تولید محصولات آب بند منطبق بر استانداردهای بین المللی ASTM و همچنین اخذ تاییدی‌های لازم از TUV آلمان و نیز UKAS بریتانیا دست پیدا کند.

ترکیبات بیوشیمیایی پیچیده و متنوع گرین سیل با کیفیت بسیار خوب تحت مدیریت مستقیم سیستم های مدیریت کیفیت MS ISO 9001-2008 تهیه می‌گرددد.

آسیب شناسی مخرب‌های رطوبت بر زیر ساخت

آسیب شناسی مخرب‌ رطوبت بر زیر ساخت

توجه به کیفیت در تمامی مراحل ساخت , بازاریابی و توزیع رعایت می شود تا به مشتریان , محصولاتی با استاندارد جهانی ارائه گردد برای اطمینان از اصالت و کیفیت محصولات اورجینال گرین سیل در بسته بندی‌های دارای بارکد و با مهر و موم ارائه می‌گردند. اختصاص بودجه سالیانه پژوهشی, نیل به فناوری‌های پیشرفته در زمینه عایق رطوبتی در دستور کار این شرکت قرار دارد و هر ساله در افزایش کیفیت و کمیت پیشرفت‌های چشمگیری داشته است.

امروزه مالزی در صدر کشورهای پیشرفته صنعت ساختمان در زمینه عایق رطوبتی و آب‌بندی قرار گرفته و در حال حاضر محصولات Greenseal برای مشاوران و پیمانکاران داخلی و بین المللی شناخته شده است. محصولات گرین سیل از سال 2005 تا کنون در بیش از 60 کشور جهان مانند: امریکا , انگلستان , چین , استرالیا , کشورهای آسرآن , هند , خاورمیانه و … استفاده شده است. با وجود شبکه گسترده توزیع در این مناطق و همکاری در مجموعه‌ای از پروژه‌های مرجع, این شرکت تجارب پروژه‌ای و صنعتی فراوانی برای افزایش کارایی محصولات خود گردآوری نموده است.

شایان ذکراست کشور مالزی 8 سال متوالی در مسابقات بین جهانی رتبه اول را کسب نموده است. در رزومه این شرکت می‌توان به برج‌های دوقلوی پتروناس, برج مخابراتی کوالامپور, منوریل , هتل‌های درجه 1 در مالزی و سایر کشورها در اقصی نقاط دنیا اشاره نمود .

اکنون گرین سیل با رعایت نظم در تحویل و یا اجرای پاسخگوی همه نیازها در تمامی مراحل تخصصی آب‌بندی در صنعت عمران می‌باشد و پکیج تخصصی و کامل این شرکت در هر مرحله‌ای از ساخت و یا در حین بهره‌برداری و رفع نقص در هر مقطعی از شالوده تا روف‌گاردن قابل استفاده می‌باشد.

اهمیت فناوری‌های تخصصی آب‌بندی

اهمیت فناوری‌ تخصصی آب‌بندی

گروه نمایندگان فنی (Greenseal ) ضمن ارائه اطلاعات به روز درباره تنوع محصولات آب‌‎بند با کیفیت بالا مانند کریستالیزاسیون بتن و آب‌بندی بتن دائمی، آب‌بندی فونداسیون و آب‌بندی تراز منفی، پوشش‌های غشائی و لایه های محافظ، پوشش آب‌بند بتن اکسپوز با قابلیت تردد ترافیک مستقیم، انواع تزریق آب‌بند، ملات‌های ترمیمی تخصصی، انواع پلی اورتان‌های تخصصی غشائی و تزریقی و موارد بسیاری، همواره پیشنهادهایی کارآمد, مقرون به صرفه و مناسب جهت آب‌بندی تمامی بخش‌های صنعت عمران برای مشاوران, پیمانکاران و کاربران نهایی دارند.

پکیج کامل و منحصر به فرد این کمپانی, امکان آب‌بندی دائمی در مقاطع مختلف سازه را فراهم آورده و یکی از برترین برندهای پیشتاز جهانی به شمار می‌آید و تنوع محصولات و کیفیت برتر, بازار این محصول را در 5 قاره و بیش از 60 کشور توسعه داده است. به محض تولید به وفور این محصولات و فراگیر شدن آن‌ها در اقصی نقاط جهان برخی از کشورهای پیشرفته جهان در صدد آن برآمدند تا پکیجی مشابه گرین سیل تولید کنند.

اما همواره کارایی, دیتاشیت‌ها و تست ریپورت‌های بین‌المللی محصولات  Greensealهمواره نسبت به سایر برندهای بزرگ و شناخته شده در جهان برتری دارد. از طرفی بحث آب‌بندی و عایق رطوبتی فقط به کیفیت محصولات محدود نمی‌شوند، بلکه اجرای صحیح و بی عیب و نقص آنها به مراتب از کیفیت خود محصولات مهمتر بوده و از اهمیت بیشتری برخوردار است. شرکت گرین سیل و نمایندگی‌های گسترده آن در دنیا  از جمله شرکت فناوران سدآب با توجه به سابقه، رزومه و تجربیات گسترده خود توانسته آن را به اثبات برسانند.

خدمات مهندسی تخصصی آب‌بندی بر اساس استانداردهای بین‌المللی

شرکت فناوران سدآب با افتخار یکی از شرکت‌های پیشرو در امر ارائه راه‌کارهای تخصصی عایق رطوبتی و آب‌بندی توانسته است با بهره‌گیری از این امتیاز اقدام به ارائه دیتایل و راهکار‌های مهندسی پایدار در حوزه تخصصی عایق رطوبتی صنعت عمران کشور در راستای توسعه و آبادانی هرچه بهتر میهن عزیزمان نماید.

با توجه به رشد و توسعه صنعت عمران همچون بلند مرتبه سازی و نیاز به گودبرداری های عمیق همجوار با رطوبت و آب، همچنین تغییرات در طراحی‌های خاص همچون ایجاد فضاهای تفریحی، فضاهای سبز ، استخر، سونا، جکوزی و غیره در بام و طبقات از یک سو و پیش نیاز طراحی پایدار درآب‌بندی مقاطع بر اساس نوع سازه و کاربری در اقلیم‌های گوناگون کشورمان از سوی دیگر, شرکت فناوران سدآب را بر آن داشت تا با تکیه بر حصول فناوری‌های نوین از کمپانی GreenSeal مالزی، خود را به عنوان اولین ارائه دهنده خدمات فنی و مهندسی عایق‌بندی رطوبتی در طراحی، مشاوره، نظارت و اجرا معرفی نماید.

خدمات مهندسی تخصصی آب‌بندی بر اساس استانداردهای بین‌المللی

بطوریکه اکنون علاوه بر اینکه تنها شرکت در زمینه تخصصی آب‌بندی و عایق‌ رطوبتی در بزرگترین پروژه خاورمیانه می‌باشد, بلکه نسبت به استاندارد سازی فضاهای خیس و مرطوب بر اساس آئینامه های کشورهای پیشرفته مبادرت ورزیده و توانمندی خود را در بزرگترین سازه‌ها و صنایع کشور منجمله پالایشگاه ستاره خلیج فارس، شرکت ملی نفت بندر عباس، پروژه تجاری ایرانمال و پروژه‌های مهم در مناطق گسترده‌ای ازکشور نموده است. برترین تخصص شرکت فناوران سدآب رفع نقص فضاهای خیس و مرطوب پروژه‌های احداث شده و در حال بهره برداری می‌باشد.

نتیجه مقاله :

  • اهمیت آب و رطوبت
  • آسیب شناسی مخرب‌های رطوبت بر زیر ساخت
  • اهمیت فناوری‌های تخصصی آب‌بندی
  • خدمات مهندسی تخصصی آب‌بندی بر اساس استانداردهای بین‌المللی

گردآورنده: دفتر فنی شرکت فناوران سدآب

 

 

 

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!