صفر تا 100 روشهای تخلیه آب استخر

استخرها یکی از مراکز تفریح و سرگرمی به شمار می آیند که باید در آن ها بهداشت و نظافت به صورت دقیقی عملی شود. آلاینده های استخر شنا می توانند از عوامل متعددی وارد آب شده و تمیزی آن را تحت تاثیر قرار دهند. استخرها به دو دسته رو باز و رو بسته تقسیم بندی می شوند.
از آن جا که این مکان ها شلوغ بوده و افراد زیادی برای گذران اوقات فراغت خود به استخرها مراجعه می کنند، باید به صورت مکرر تخلیه شوند. روشهای تخلیه آب استخر به چند صورت انجام می گیرد که ما در این مقاله آن ها به صورت کامل شرح خواهیم داد.

همه چیز درباره تخلیه آب استخر


در استخرهای رو باز مواردی چون، خاک باد و آوار، آب ورودی از منابع غیر بهداشتی، باران حاوی جلبک دریایی میکروسکوپی و فضله پرندگان بر روی تمیزی آب اثر گذار بوده و ان را تحت شعاع قرار می دهد. این در حالی است که استخرهای سرپوشیده کم تر مستعد آلایندگی ها می باشند. آلاینده های وارد شده به آب استخر به شدت می توانند بر روی عملکرد استخرهای شنا تاثیر گذار باشند.

روشهای تخلیه آب استخر

تخلیه آب استخرها یکی از موارد ضروری برای رعایت نظافت در آن می باشند و از آن جا که ذرات آلاینده و بیماری زا بر روی سطح آب قرار می گیرند، باید سر وقت و زمان مناسب خود انجام شود. بهتر است استخرهای با بار کم، طوری طراحی شوند که بیست درصد از آب های سطح استخر تخلیه شوند. این مقدار برای استخرهای عمومی و تفریحی متفاوت بوده و از آن جا شناگران زیادی در آن ها حضور می یابند، باید میزان درصد آن ها به هشتاد درصد افزایش یابد. جکوزی هایی که دارای آب کمتری هستند، باید مقادیر بالایی از این میزان را داشته باشند.

تخلیه آب استخر با پمپ

تخلیه آب استخر با پمپ ، یکی روشهای تخلیه آب استخر می باشد که بسیار کارایی داشته و مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. در این روش، لجن ها و زباله های استخر تخلیه شده و استخر از هر آلودگی پاک می شود. برای انجام تخلیه آب استخر با پمپ ، غالبا از پمپ های مخصوصی استفاده می شود که دارای مکش بالایی بوده و به برق شهری متصل می شوند.

تخلیه آب استخر با پمپ

پمپ های آب به صورت الکتریکی عمل کرده و محرک اصلی چرخه آب می باشند. در این روش، آب از طریق یک فیلتر رانده و سپس به استخر برگردانده می شود. البته باید این نکته را درنظر داشت که استفاده از پمپ آب استخر، خود به تنهایی کافی نیست و باید از روش های دیگری نیز بهره برد.

پمپ های آب استخر خصوصی و عمومی معمولا در بیست و چهار ساعت از شبانه روز را فعال می باشند. میزان ساعاتی که پمپ های تخلیه در روش تخلیه آب استخر با پمپ برای تمیز کردن آب استخرها فعال هستند، در زمستان و تابستان متفاوت می باشد. در روش تخلیه آب استخر با پمپ ، برای صرفه جویی در هزینه های برق و انرژی، اکثر استخر ها پمپ ها را در حالت خودکار تنظیم می کنند.

پمپ های تخلیه در فصل زمستان معمولا چهار ساعت در روز و در تابستان به صورت بیست و چهار ساعته کار می کنند که با تنظیم آن ها بر روی عمکرد اتوماتیک، می توان این میزان را به شش تا دوازده ساعت کاهش داد.

تخلیه آب استخر بدون پمپ

روش تخلیه آب استخر بدون پمپ ، یکی از روش هایی است که در سال های اخیر مورد استقبال بسیاری از طراحان واقع شده است. در این روش تخلیه آب استخر هم سطح با محیط پیرامون کاسه استخر می باشد و آب استخر دائما از لبه های آن سرازیر شده و تخلیه می شود.

آب تخلیه شده در روش تخلیه آب استخر بدون پمپ ، به کانال های پیرامون کاسه استخر ریخته و سپس روانه مخزن متعادل سازی می شود. تلاطم آب به میزان زیادی کاهش یافته و به وضعیت پایداری می رسد.

تخلیه آب استخر بدون پمپ

البته در روش تخلیه آب استخر بدون پمپ که با کمک کاسه های سرریز صورت می گیرد، باید نهایت دقت را در طراحی کانال های پیرامون استخر به کار برد تا از ایجاد سرو صدای بیش از حد جلوگیری شود. علاوه بر این باید تمهیدات لازم برای جلوگیری از آلودگی های کف های مرطوب به سیستم فیلتراسیون پیش بینی شده و به شدت مورد بررسی توجه قرار بگیرد.

تخلیه استخر بدون پمپ توسط کاسه های سرریز، برای جلوگیری از تغییر سطح آب استخر در هنگام ورود و خروج شناگران نیز استفاده می شوند. برای کسب اطمینان از میزان آب بهینه در استخرها و سرریزها، معیار های مختلفی وجود دارد که می توان از آن ها بهره مند شد.

تخلیه آب استخر بدون پمپبرای جلوگیری از هدررفت آب استخر، در زمان ساخت آن باید از روش آب بندی استخر استفاده کنید تا آب موجود در استخر از منافذ استخر عبور نکند.

شرکت فناوران سدآب اولین ارائه دهنده محصولات تخصصی آب بندی در کشور می باشد.

با ما تماس بگیرید:

021-22908525

021-22271941

021-22271914

نکاتی مهم جهت تخلیه آب استخرنکاتی مهم جهت تخلیه آب استخر

  • در زمان تخلیه آب استخرها باید زمان مناسب و کافی را در نظر گرفت تا کار به صورت کامل صورت گرفته و هیچ گونه اهمالی در آن صورت نگیرد.
  • برای انجام تخلیه آب استخر، باید تمامی شرایط از جمله ابعاد و سایز استخرها مورد توجه قرار گرفته و نسبت به آن، اقدام به انجام انواع روشهای تخلیه آب استخر کرد. در این خصوص باید به نوع فصلی که در آن قرار داریم نیز توجه نمود.
  • در صورت نیاز به تخلیه آب استخر به بیرون محوطه، باید به این نکته توجه کرد که این کار با محدودیت هایی روبه رو بوده و کسب مجوز برای این کار، لازمه اجرای آن می باشد. محل خروج آب استخر باید با حساسیت لازم انتخاب شود، چرا که ممکن است سبب انتشار آلودگی ها در محیط شده و سلامتی را از افراد و شهروندان سلب کرده و بر روی گل و گیاهان موجود در محل مورد نظر تاثیر منفی بگذارد.

مطالب بیشتر: ساخت استخر در کردان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *