استخر کردان

منطقه کردان، یکی از مناطقی می باشد که امروزه گردشگران زیادی را از سراسر تهران و ایران به خود جذب کرده است. به همین دلیل سعی ما در این مقاله، شناساندن این منطقه به شما می باشد، چرا که با آشنا شدن با جاذبه های موجود در منطقه کردان و استخرهای آن می توانید آگاهی بیشتری از این منطقه داشته و برای بازدید از چنین مکانی تشویق شوید. همچنین در این مقاله به ساخت استخر در کردان اشاره شده است.

استخر کردانمنطقه معروف کردان در هجده کیلومتری غرب شهرستان کرج قرار گرفته است که فاصله ی آن با شهر تهران به میزان یک ساعت می باشد. ساخت استخر درکردان، ویلا، کاشت درختان، کوچه باغ ها، استخر ویلا در این منطقه باعث جذب گردشگران بسیاری شده است. این گردشگران، نه تنها از ایران بلکه از سایر کشورهای دیگر به این منطقه شده اند. بسیاری از منطقه گردان به منظور گذراندان اوقات فراغت خود به این منطقه سفر کرده و به دیدار جاذبه های آن می پردازند.


استخر ویلا

استخر ویلاهای منطقه ی کردان یکی از جاذبه هایی می باشند که در صدر لیست این تفریهات برای بسیاری از گردشگران قرار گرفته اند. اغلب پایتخت نشینان تعطیلات آخر هفته ی خوبی را برای خود در این مناطق رقم می زنند. کوچه باغ های منطقه کردان از زمانی که کاشت درختان میوه در این منطقه آزاد شد، معروف شدند. از آن به بعد افراد زیادی برای سپری کردن اوقات فراغت خود به دور از شلوغی های شهر، این منطقه را برای تفریحات خود انتخاب می کنند. پیست اسب دوانی، ساخت و ساز ویلاهای ییلاقی از دیگر مناطق منحصر به فرد دیگری است که برای جذب سرمایه  جدید و افزایش درآمد شهر در این منطقه ساخته شده است. در ادامه به بررسی ساخت استخر در کردان می پردازیم.

ساخت استخر در کردان

استخرها یکی از مهم ترین مراکز تفریحاتی می باشند که اغلب افراد برای پر کردن اوغلت فراقت خود از آن ها استفاده می کنند. استخر ها محلی برای ذخیره آب به شمار می روند که آب های ضعیف را به آب های قوی تبدیل می کنند. البته استخرها را نمی توان تنها به مراکز تفریحی محدود کرد. بلکه، استخرهای کشاورزی در سراسر جهان برای استفاده های کشاورزی کاربرد فراوانی دارند. استخرها از هر نوعی که باشند دارای دیواره ای از خاک، سنگ و یا بتن می باشند. اما استخر ویلا یا استخر کردان دارای چه ویژگی هایی می باشد؟

مجرای ورودی و مجرای خروجی

همان طور که گفته شد استخرها در انواع و مختلفی ساخته می شوند که هر کدام از آن ها دارای سازو کارهای مختلفی می باشند. استخرها چه از نوع تفریحی باشند و چه از نوع کشاورزی دارای برخی از ویژگی های مشترک می باشند. یکی از این ویژگی ها این می باشد که آن ها دارای دو مجرا می باشند که کاربردهای مختلفی را دارا می باشند. یکی از این مجراها مربوط به ورود آب به درون محفظه ی استخرها می باشد. از مجرای ورودی معمولا آب تازه با داخل محفظه راه میابد. مجرای دیگر استخرها را می توان با نام مجرای خروجی شناخت. مجرای خروجی، کاربرد جداگانه ای دارد و نمی توان آن را با مجرای ورودی آب استخر ها یکی دانست. کاربرد اصلی که می توان برای مجرای خروجی دانست، خروج آب های آلوده از آن ها می باشد. استخر کردان و استخر ویلاهای آن نیز از چنین ویژگی هایی برخوردار می باشد که این ویژگی در تمیز ماندن آب استخر کمک شایانی می کند.

تصفویه آب استخر

تصویه آب استخر، یکی دیگر از مواردی می باشد که در استخرهای ساخته شده و به کار گرفته شده در کردان رعایت می شود. لوله های تعبیه شده در داخل استخرویلا باعث تهویه آب درون آن ها شده و گردشگران می توانند با خیالی آسوده از آن ها استفاده کنند. همچنین در برخی از این استخرها پمپ های تخلیه ای قرار داده است که باعث تمییز ماندن هر چه بیشتر آب های این استخرها شده است.

بیشتر بخوانید:صفر تا صد آب بندی استخر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *